DUYURULAR
İkinci şubemizi hizmetinize sunmuş bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.


Gelişen teknolojide son nokta: Dünya ile aynı anda Bakü'de.Göz kusurlarını düzeltmek için kullanılan laser tekniğinde, şimdi yepyeni bir teknoloji olan IntraLase LASIK uygulanarak, hastaların daha avantajlı tedavi olması sağlanıyor...
Göz Hastalıkları > Refraktif Cerrahi >Custom Lasik

CUSTOM LASIK
CustomLASİK kişiye özgü laser uygulama ve kişiye özgü en iyi görmeyi sağlama açısından en gelişmiş yöntemdir. Gelişkin wavefront cihazları gözden çok hassas bir şekilde her göze özgü çok detay ölçümleri ve sapmaları alarak bu bilgileri analiz eder ve direk excimer laser cihazına gönderir. Wavefront analizatöründen gelen bilgiler excimer cihazının tüm laser akışını kontrol eder. Yani laser uygulanımı tamamen wavefront cihazı rehberliğinde olmaktadır. Kliniğimiz bu rehberlik ve uygulama için dünyanın en gelişkin wavefront analizatörü olan Wavescan Wavefront Analyzer analizatörünü kullanmaktadır. Bu analizatör Abbott Medical Opticsfirmasının ürettiği en gelişkin modeldir. Abbott Medical Optics piyasada customLASİK ve wavefront eşliğinde lazer tedavisi konusunda en uzun süreli tecrübeye sahip firmadır.

CustomLASİK yöntemi kişiye gözlükleri veya kontakt lensleri ile görebildiğinin ötesinde görme kapasitesi sağlayabilme potansiyelindeki tek yöntemdir. Wavefront analizatörü gözün çok detaylı ölçümlerini ve hemen her noktanın sapmalarını tespit eder. Adeta gözün çok detaylı bir haritası çıkarılmış olur. Wavefront ölçümleri standart ölçümlere göre en az 25 kat daha hassasiyet gösterir. Ayrıca daha önce saptanamayan ve tedavi edilemeyen tüm irregüleritelerde tespit edilmiş olur.

 

CustomLASİK Sonrası Gece Görmem Nasıl Olacak?
Birçok araştırma göstermiştir ki customLASİK sonrası hastaların çok büyük bir bölümü gece görmelerini operasyon öncesinden daha iyi veya çok daha iyi olarak tanımlamışlardır. Hastaların çok az bir bölümünde gece şikayetleri olmuştur ki bu oran klasik LASİK uygulama sonrası rahatsızlığa göre çok daha düşüktür. Sonuç olarak denebilir ki customLASİK sonrası gece görüşü kontakt lens veya gözlük kullanımına göre daha iyidir.


http://www.amo-inc.com/products/refractive/lasik/wavescan-wavefront-system