DUYURULAR
İkinci şubemizi hizmetinize sunmuş bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.


Gelişen teknolojide son nokta: Dünya ile aynı anda Bakü'de.Göz kusurlarını düzeltmek için kullanılan laser tekniğinde, şimdi yepyeni bir teknoloji olan IntraLase LASIK uygulanarak, hastaların daha avantajlı tedavi olması sağlanıyor...
Lazer & Teknoloji > Tetkik cihazlarımız > Pentacam


PENTACAM


a) Ölçüm prensibi
b) 3 Boyutlu Ön Kamara Analizi
c) Korneal Topografi
d) Pakimetri
e) Katarakt Analizi

En son teknolojinin ürünü olan pentacam:
* Gözün 3 boyutlu 25.000 noktasını değerlendirebilme
* 2 sn`den daha kısa süre içinde 50 farklı görüntü alabilme
* Korneaya temas etmeksizin kornea kalınlık ölçümü (pakimetri)
* Korneanın ayrıntılı ön ve arka yüzey haritası
(kornea topografi)
* Katarakt analizi ve ön segment optikgrafisi.

gibi çok degerli bilğileri tek bir ölçümle analiz ederek bize vermektedir.
Görmenizi değiştirecek olan LASIK, katarakt operasyonu, fakik İOL gibi operasyonlar ayrıntılı olarak analiz gerektirmektedir. Bu ayrıntılı değerlendirme ne kadar sağlıklı, gelişmiş ve üst teknoloji kullanılarak yapılırsa, sonuçları da o kadar güvenli olacaktır. Yanlış ölçüm alındığı taktirde uygulanacak operasyon, ne kadar doğru uygulanırsa uygulansın görme kalitesi açısından operasyon sonrasında sıkıntılara sebep olabilecektir. Operasyon öncesi ayrıntılı analiz yapılması, operasyon sonrasında daha net ve kaliteli görmeyi sağlayacaktır.

a) Ölçüm Prensibi

Özel dizayn edilmiş kamera sistemi 3 planda hareket ederek göze ait 3 boyutlu ayrıntılı ölçümlerin alınmasını sağlamaktadır.

Herhangi bir temas olmadan gözün 25.000 ayrı noktasını 2 saniye gibi kısa bir sürede değerlendirilebilen teknolojiye sahip olan Pentacam, Scheimpflug görüntü sistemi ile çalışmaktadır. Bu süre içinde 50 farklı görüntü alır. Her görüntü, 3 boyutlu değerlendirme sonucunda analiz edilerek saptanır.

b) 3 Boyutlu Ön Kamera Analizi

Gözün kornea arkasında bulunan bölümü ön kamaranın hacmi, yüksekliği ve ön kamara açısı değerlendirilebilmektedir.

c) Korneal Topografi

Korneanın ön ve arka yüzeyindeki gerçek yüzeyel haritaları saptamak pentacam ile çok ayrıntılı olarak yapılabilmektedir. Özelikle arka korneal yüzden alınan topoğrafik bulgular hangi operasyonun yapılması gerekliliği yönünde hatasız bilgi vermekte ve böylece olabilecek yanılma ihtimallerini sıfıra indirgemektedir.

Operasyon öncesi ve sonrasında ölçümleri karşılaştırarak istenilenin elde edilip edilmediği hakkında bilgi almak yine 2 sn sürmektedir

d) Pakimetri

Korneanın kalınlığı en ince ayrıntısına kadar değerlendirilebilir. Korneanın en küçük bir kalınlık farklılığı dahi kaydedilir. Bu ölçümler yaklaşık 25.000 noktadan 2 saniye kadar kısa bir süre içerisinde alınarak analiz edilir.

e) Katarakt Analizi

Pentacam, kataraktın derecesinin otomatik olarak değerlendirilebildiği tek sistemdir.